Bezpieczny odbiór przesyłki

Postępowanie zgodnie z poniższymi informacjami zdecydowanie przyspieszy proces rozpatrzenia reklamacji.

 

1. Sprawdź wygląd opakowania zewnętrznego

Pudełko nie powinno posiadać wgnieceń, dziur i innych śladów uszkodzeń. Powinno być szczelnie zamknięte, nienaruszone. Jeżeli do zabezpieczenia została użyta taśma z logo UltraMist, nie może ona być przerwana lub przecięta. Na liście przewozowym sprawdź ilość paczek. Jeżeli jest ich więcej niż jedna sztuka, wszystkie powinny być do Ciebie dostarczone jednocześnie.

Zgłoszenie szkody sprzedawcy:

1. Jeśli wszystko jest w porządku, podpisz list przewozowy.

2. Gdy opakowanie wzbudza Twoje zastrzeżenia, należy wypełnić protokół szkody dostepny u kuriera.

3. Jeśli zdecydujesz się odebrać zamówienie z uszkodzonym opakowaniem podpisując list przewozowy koniecznie dodaj adnotację „Przyjmuję z zastrzeżeniem”. Nie zwalniaj jeszcze kuriera.

 

2. Sprawdź zawartość przesyłki

Otwórz przesyłkę i sprawdź, czy dostawa jest kompletna, a produkty nieuszkodzone. Kurier ma obowiązek poczekać, aż sprawdzisz zawartość paczki.

1. Jeśli masz zastrzeżenia co do stanu zamówionych produktów lub zamówienie nie zgadza się z dokumentem zakupu, poproś kuriera o sporządzenie protokołu szkody. Zadbaj o wypełnienie wszystkich pól formularza. Oznacz uszkodzenie opakowania zewnętrznego (jeśli występuje). Jest to najbardziej istotna informacja do pozytywnego rozpatrzenia reklamacji przez przewoźnika. Przed podpisaniem zweryfikuj czy opis jest zgodny ze stanem faktycznym. W polu „uwagi” możesz podać wszystkie swoje zastrzeżenia, także te dotyczące informacji wpisanych przez kuriera do protokołu np. gdy nie zgadzasz się z informacjami wpisanymi na protokole szkody.

2. Zachowaj dla siebie jeden egzemplarz wypełnionego protokołu.

3. Gdyby kurier nie chciał poczekać, poinformuj, że będzie musiał przyjechać ponownie w celu sporządzenia protokołu szkody. Poinformuj sklep o zdarzeniu kontaktując się telefonicznie na numer 508-780-092 lub mailowo: sklep@UltraMist.eu.

 

3. Zastrzeżenia po odjeździe kuriera

Jeśli przesyłka wzbudziła Twoje zastrzeżenia, koniecznie zgłoś tego samego dnia uszkodzenie do przewoźnika. Po zgłoszeniu przez 7 dni może zostać spisany wiążący protokół szkody. Konsultant przyjmie zgłoszenie i umówi Cię na kolejną wizytę kuriera w celu sporządzenia protokołu szkody. Poinformuj sklep o zdarzeniu kontaktując się telefonicznie na numer 508-780-092 lub mailowo: sklep@UltraMist.eu.

 

Kontakty do przewoźników:

1. DHL – (42) 634 53 45

2. DPD – 801 400 373 lub (22) 577 55 55

3. Inpost – 722 444 000 lub 801 400 100

 

4. Zgłoszenie szkody sprzedawcy

O każdym zastrzeżeniu w stosunku do stanu opakowania lub zawartości przesyłki powiadom nas najpóźniej w ciągu 24 godzin od odbioru przesyłki.

 

1. Wyślij do nas wiadomość za pomocą e-maila sklep@UltraMist.pl lub formularza kontaktowego.

 

2. Po otrzymaniu zgłoszenia nasz pracownik zajmie się nim i będzie z Tobą w kontakcie do momentu jego zakończenia.